официальный сайт

«Тиждень знань безпеки життєдіяльності», або безпечні канікули

  Тому другий раз на рік, саме перед літніми канікулами, у квітні-травні, співробітники МНС і Держтехногенбезпеки традиційно проводять «Тиждень знань безпеки життєдіяльності» у школах і дитячих садках нашої області. Рятувальники у цікавій і змістовній формі навчають дітей знанням і навичкам безпечної поведінки.
   З 23 по 27 квітня в Приморському районі Одеси «Тиждень безпеки» пройшов у 21, 43, 46 і 57-й школах. Підлітки з обласної дитячої організації «Школа безпеки» виступили перед школярами з бойовим розгортанням, гасінням умовної пожежі, спуском по 3-колінних сходах. Адміністрація шкіл провела евакуацію учнів, після чого діти одягали бойовий одяг та костюми хімічного захисту, вчилися надавати першу медичну допомогу. Також юні рятувальники зі «Школи безпеки» спільно з рятувальниками МНС розповіли школярам правила безпечної життєдіяльності. 

  Особливу роль у навчанні підростаючого покоління відіграють вчителі та вихователі, прищеплюючи культуру безпеки дітям в школах, дитячих садках, інтернатах. У цьому переконалися фахівці МНС Приморського району, відвідавши 8 травня дитячий садок № 264. Чимало малюків порадували рятувальників відмінними знаннями, здивували цікавими виступами – про те, що вогонь може бути і другом, і ворогом вони розповіли у віршах, піснях і веселих постановках.
  З 16 по 20 травня рятувальники МНС Южного провели відкриті уроки безпеки у всіх 4-х школах міста. Фахівці показали школярам старших класів відео реальних пожеж, провели екскурсії в пожежну частину. Найменші дітлахи брали участь у конкурсах малюнків і виробів на тему «Народна служба порятунку – 101», «Герой-рятувальник завжди поруч», розгадували ребуси і кросворди. 

  У старшокласників, для яких вже актуальна проблема вибору професії, виникло питання, де навчають на «рятувальника». Від працівників пожежно-рятувальної служби випускники змогли отримати вичерпні відповіді на свої питання і ще більше зміцнитися в повазі до мужньої професії рятувальника.
   У Миколаївському районі «Тиждень безпеки» пройшов у садках і школах в квітні. Співробітники МНС провели наради з керівниками шкільних дружин юних пожежних, педагогами, батьківські збори. Маленькі учасники з першого у своєму житті «Тижня знань безпеки», звичайно ж, дізнавалися про елементарні правила безпечної поведінки через гру і казку. У вихованців дитячих садків із старших груп теми занять були майже дорослими: «Країна електричних приладів», «Що таке пожежа?», «Хороший і поганий вогонь». Малюки і школярі відвідали пожежні частини, дізналися багато цікавого про роботу рятувальника МНС.
   Крім правил пожежної безпеки, великий акцент рятувальники робили на безпеці під час відпочинку. Найперше – це безпека на воді. Дітям були роз'яснені усі правила поведінки на воді. Про те, що не можна купатися в необладнаних для цього місцях, не можна далеко запливати, маленьким не можна купатися без дорослих, і звичайно ж, категорично заборонено пірнати з пірсів і каменів. Старшокласникам розповіли про те, як правильно себе вести на відпочинку в лісі або посадці щоб не завдати шкоди навколишньому середовищу, залишивши, наприклад, непогашене багаття.
   До речі, при спілкуванні з дітьми неозброєним оком було видно, з ким розмовляють на тему безпеки вдома батьки. Знання цих дітей набагато об'ємніші і впевненіші.
  Мами, татусі, дідусі, бабусі – усі, кому небайдужа безпека власної дитини, і хто прагне виховати її обережною, але впевненою у собі, здатною приймати рішення, знайдуть час на навчання. Навчаючи дитину, ви даєте їй знання не лише про те, як вести себе в конкретній ситуації найближчим часом, а й прищеплюєте «вакциною безпеки» на все життя. Заклавши основу безпеки в ніжному віці, ви зможете пожинати плоди десятки років, відчуваючи опору і захист в особі Вашої живої, здорової і навченої правилам безпеки дитини.

  

Ольга САФРОНОВАКомментариев ещё нет

Имя
Электронная почта
Рассылка:
Получать уведомления о новых комментариях
Текст комментария
Введите символы: